Сталінський СРСР торгував опіумом і героїном

Колгоспники сталінського СРСР збирають опійний мак для експорту героїну

Радянська пропаганда оголошувала наркоманію “виразкою загниваючого капіталізму”. Та СРСР десятиліттями таємно вирощував мак у спеціалізованих колгоспах. Уряд Сталіна експортував тонни опіуму та героїну до Великої Британії й Нідерландів. Валюта йшла на індустріалізацію та озброєння.

Друге місце у світовому виробництві

У 1930-х Радянський Союз став другим виробником легального героїну у світі. Лише Японія перевершила його. Зерно чи ліс вимагали габаритних перевезень і витрат. Опіум же ідеально пасував: компактний, легкий у транспортуванні, надзвичайно дорогий.

Пропозиція Вишинського перед війною

Напередодні Другої світової Кремль планував розширити чорний ринок. За пів року до вторгнення нацистської Німеччини заступник наркома закордонних справ Андрій Вишинський запропонував радикальний крок. Радянський Союз мав би вийти з усіх міжнародних конвенцій. Ті обмежували обіг наркотиків. Торгівля стала б безконтрольною.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *