Титулований американський тенісист Енді Роддік, екс-перша ракетка світу, прокоментував тріумф українки Марти Костюк на турнірі WTA 1000 у Мадриді.
Стабільність, якої раніше бракувало
У подкасті Served Роддік відзначив, що цього сезону Костюк досягла стабільності. Раніше її потужний теніс робив її небезпечною, але переможи часто змінювалися поразками.
«Костюк завжди грала в потужний теніс і завжди була небезпечною суперницею. Я пам’ятаю її матч проти Аріни Соболенко в Мадриді торік, і вона дійсно могла триматися з нею на рівних за рахунок сили своїх ударів. Так, Соболенко виграла обидва матчі, вона це вміє, але Костюк все одно виглядала конкурентоспроможною», – сказав Роддік.
Він нагадав: торік Костюк боролася з першою ракеткою, але на Ролан Гаррос програла в першому колі кваліфікації, взявши лише чотири гейми. «Ось вона, ця фаза. Ось ця нестабільність. Ось що ми бачимо».
Тепер усе інакше. «Цього року ми цього майже не бачимо. Це повністю інша історія, інша якість. І цей результат… Зрозуміло, що багато хто скаже, що Костюк з’явилася з нізвідки і виграла Мадрид. Але це не так. Це не відповідає реальності. У неї серія 12−0 на ґрунті цього сезону, включно з матчем Кубку Біллі Джин Кінг. Вона не програла жодного матчу на ґрунті перед стартом у Римі», – наголосив американець.
Шлях до топ-5
Роддік переконаний: у Костюк є гра для топ-5. «Питання тільки в тому, чи зможе вона проходити такі стрес-тести. У Мадриді вона це зробила – і це відрізняється від того, що було раніше. Чи зможе вона показати це на турнірах Великого шлему? Чи зможе утримувати той рівень, який демонструє останні три місяці, протягом року? Якщо так – вона буде п’ятою ракеткою світу. Я вам точно кажу, вона буде п’ятою у світі, якщо продовжить у тому ж дусі».
2 травня Костюк здобула найпрестижніший титул у кар’єрі, перемігши Андрєєву у фіналі. Вона заробила €1 007 165 – рекордний чек – і піднялася на 15-е місце в рейтингу WTA. Після перемоги українка виконала сальто на корті, а росіянка розплакалася.













Leave a Reply